Udstillerliste

Forårsmesse 2016

Som altid er der både gengangere og nye udstillere med på årets messe.
Vi gør hvad vi kan for at sammensætte en spændende messe, der er interessant for et bredt publikum.
Her er lidt for både børn og voksne, unge og gamle, mænd og kvinder.
Her er lidt for de kreative og for dem der interesserer sig for mode, kunst, helse, have og hus.
Der er inspiration til hobby og fritid – og så er der masser af lækre fødevarer.

Der er musik, aktiviteter og i det hele taget gør vi sammen med alle medarbejdere, udstillere og frivillige
vores bedste for at gøre forårsmessen til et hyggeligt, interessant og stemnigsfuldt besøg.

Herunder er udstillerne opdelt efter tema.
Ved indgangen til messen udleveres en messefolder med en oversigt over hvor du kan finde
udstillerne.

Vil du være udstiller?

Der er stadig få ledige pladser tilbage til vores julemarked.
Er du interesseret i at booke en stand, så send os en mail med lidt information om dig selv/din virksomhed og dine produkter.

I stuerne

Kopenhagen Fur www.kopenhagenfur.com

Fødevarer

Ausumgaard www.ausumgaard.dk
Bageriet Max www.bagerietmax.dk
Bjarne’s frø og planter www.barney.dk
Hargaard Vinimport www.hargaardvinimport.dk
Hveddegaard Bondegaards is www.hveddegaard.dk
Stilling Naturbolcher www.stilling-naturbolcher.dk
Rahbeks Vinhandel www.rahbek-vin.dk
Vestjyske Delikatesser www.vestjyskedelikatesser.dk
Pandekageboden www.pandekageboden.dk
Struer Håndbryg www.struerhaandbryg.dk
Geddal Gaardbryggeri www.geddal-gaardbryggeri.dk
Fur Bryghus www.furbryghus.dk
Møltrup Optagelseshjem www.moltrup.dk
Brændte mandler
Nordisk Tang www.nordisktang.dk
Møllerup Gods www.moellerup.com
Vedersø Vildt www.vedersøvildt.dk
VesterhavsOksen www.vesterhavsoksen.dk
Bech Food www.billigeproteiner.dk
Harald Iversen og søn www.iversenfish.dk
aarstiderne www.aarstiderne.com
Dansk And & Jyske Raavarer www.jyskeraavarer.dk
Ostemesteren & Café O www.ostemesteren-struer.dk
Struden.dk www.struden.dk
Tvis Gårdbutik www.tvisgaardbutik.dk
Tupperware
Forbæks Økogrønt, nye kartofler
Lone Christiansen, krydderier og planter
Lotte Kost og Mad

Hobby, have og fritid

Simons-tshirts.dk Simons-tshirts.dk
Højgaards Specialbutik www.hm-specialbutikken.dk
Anker Bjerre A/S www.ankerbjerre.dk
XL-byg Tømmergaarden
Volvo – Dahl Pedersen A/S www.dahlpedersen.dk
Nordlys Denmark www.nordlysdenmark.dk
Marilyn Annes Venner www.marilyn-annes-venner.dk
FDF Hjerm http://fdf.dk/hjerm
Tombola www.Foertidspensionist.dk
Vestjysk Jagt og Fritid www.vestjyskjagt.dk
Pilar Rideudstyr www.pilar-rideudstyr.dk
Team animal www.teamanimal.dk
Special-Butikken www.specialbutikken.dk
Struer Kajak www.struerkajak.com
Kulturperlen www.Kulturperlen-Holstebro.dk
Johnny Petersen, belægning og havemøbler

Håndværk, brugskunst, interiør

Håndsyede puder
First Choice Living www.firstchoiceliving.dk
KRUM – polstring og møbler
TJensen www.tjensen.dk
Bødkeriet www.hsg-ho.dk www.bødkeriet.dk
TermoBlow Aps www.termoblow.dk
Thrane Teknik & VVS www.thrane-teknik.dk
TjillerTjaller www.tjillertjaller.dk
Landsbymusen.dk www.Landsbymusen.dk
Tordenvand www.tordenvand.com
Holstebro Arbejdsgruppe www.nayajiwan.dk
Popkorn www.facebook.com/Popkornshop
Baggårds Antik www.Baggaardsantik.dk
Daniel´s Gartneri www.Danielsgartneri.dk
Garant Morten Gardiner www.morten-online.dk
Agerbodesign www.agerbodesign.dk
Partylite www.elin.partylite.dk
Little Living www.littleliving.com

Kunst og kunsthåndværk

Hjerm Kunstgalleri www.hjerm-kunstgalleri.dk
BEAglas www.BEAglas.dk
Dorte Thesbjerg
Else Støttrup & Jan Rysgaard
lottebay.dk www.lottebay.dk
Annes keramik www.annes-keramik.dk
Jytte Toft
Jasima.dk www.Jasima.dk
Keilberg Smykker – afbud www.keilbergsmykker.dk
Krystallen
Hans Jørn Madsen http://benoghorn.blogspot.dk
Hos Rikke (tidl. Gerda Garn)
Skindland – hos Gerda
Ringkøbing Børstebinderi www.ringkobing-borsten.dk
Lisbeth Nykjær www.nykjaer-maleri.123hjemmeside.dk
Henning Vesterbæk Keramik
Læderværkstedet www.laedervaerkstedet.dk
TP-minksjaler www.123hjemmeside.dk/tp-minksjaler
Kirsten Thesbjerg www.glasladen.dk
Glitterflitter www.glitterflitter.dk
Trijntje design www.trijntjesdesign.dk
Nørklemutti www.facebook.com/nørklemutti
RainTree www.raintree.dk
JHK- DESIGN www.jhk-design.dk
Bente Kongensgaard www.b-kongensgaard.dk
Perlefest www.perlefest.dk
DF design www.df-design.dk
Japansk-have-atelier Uldum
Moodic www.moodic.dk
Enough www.enough.as
Dekupør Henning Lauritsen
Trædrejer Gunner Nygaard
Margit Buus & Solveig Terndrup (filt, pileflet)

Nordvestkunst – www.nordvestkunst.dk

Ann-Merete Pinnerup www.unikavævet.dk
Ingelis Bendix
Anna’s Glas www.annasglas.dk
Karina Marie Baunsgaard Nørgaard karimari-arts.123hjemmeside.dk
Unika smykker www.123hjemmeside.dk/unikasmykker
Ulla Brosbøl www.ullabrosboel.dk
Anne Hennig-Olsen www.ahokeramik.dk
Dorte Telling og Lone Telling www.tellingglas.dk
Kirsten Rysbjerg
Bente Hornstrup
Galleri Kongsholm www.gallerikongsholm.dk
Pilefletter Peder Christensen
Bosina Life www.bosinalife.dk
Iben Abrahamsen
Vester Dalby Galleri www.ibenlykkezobbe.com

Helse og livsstil

KST Klinikken www.kstklinikken-struer.dk
Vogelbein.dk – Vogerbein Kropspleje
Joan Oddershede – håndværk & hudpleje
ForeverLife www.myaloevera.dk/juliaforeverlife
Aloevera4ever v/Elinkm www.myaloevera.dk/elinm
Smeden og hans kone www.smedenoghanskone.dk/
DENWAX www.denwax.com
Bailine Holstebro www.bailine.dk/Holstebro
LifeWave Energiterapi www.facebook.com/effektfordig
By Birkø http://bybirkoe.energetix.tv/

Bosætning, turisme, service

Nybolig Struer / Ulfborg www.nybolig.dk
Resen naturbørnehave http://resenboernehave.dk/
EDC Ejendomsgruppen http://www.edc.dk/ejendomsgruppen-struer/
Sparekassen Balling www.sparekassenballing.dk
Silverfix www.silverfix.dk
Infocenter Struer www.struer.dk
Toftum Bjerge Camping www.toftum-bjerge.dk
Produktionsskolen Nordvestjylland http://nvpro.dk/
Natteravnene Struer http://struer.natteravnene.dk/
Ok Køkkenrenovering www.okkr.dk
Røde Kors Patientstøtte og samaritter

Aktiviteter

Støtteforeningen Lindegården www.hjerm.dk/portfolio/stoetteforeningen/
FDF Hjerm http://fdf.dk/hjerm/
Frivillige fra Hjerl Hede www.hjerlhede.dk/
Smeden og hans kone www.smedenoghanskone.dk
Stald Nørretelling www.hjerm.dk/portfolio/stald-noerretelling/
Vestjysk Klatreklub http://www.hjermklatreklub.dk/

Kom i kontakt

Vi gør meget ud af at finde de rigtige samarbejdspartnere, både i lokalområdet og på større plan.

Det gælder både i arbejdet med vores konventionelle drift og i arbejdet med udviklingen af nye produkter og tiltag på gården.

Vi er også altid nysgerrige efter at komme i kontakt med vores kunder, og du er derfor altid velkommen til at kontakte os pr. telefon eller mail, hvis du har spørgsmål eller kommentarer.

Nyhedsbrev Tilmeld dig nyhedsbrevet ved at indtaste din mailadresse og klik på 'tilmeld'.